Published On: 26 Korrik, 2016

Shteti i monstrave VMRO-DPMNE & BDI-ja

Zijadin Brahimi

Në raportimin në disa media të ish dresjtorit për siguri dhe kundërzbulim, Goran Mitevski, në një deklaratë për portalin Kirilica, i cili raporton se në fillim të përleshsjeve në Kumanovë të Njësive të Policisë ju kishte raportuar për një aksion Kundër-Drogë. Me fillimin e aksionit janë vrarë tre policë të Njësisë speciale sllavo-maqedonase, mbas kësaj ky ka qenë shkaku që ministrja Jankullovska të urdhërojë përdorim të helikopterëve të pajisur me bomba napalm, që paraqet përdorim jo proporcional të forcës dhe teknikës.
Aksioni pas 30 orëve ka përfunduar me 8 policë të vrarë, 40 të lënduar rëndë dhe dëme të mëdha materiale në “Lagjen e Trimave”, rikujton Mitevski.
Kurse nga Ana jonë e Shqipëtarve dihen faktet dhe gjërat.
Vendimet e Jankullovskës paraqesin edhe vendime të BDI-së, duke marrë parasysh se partia e Ahmetit disa herë ka votuar për zgjedhjen e saj në postin e ministres, si dhe nuk ka mbështetur dy interpelanca të LSDM-së për punën e Jankullovskës.
Po ashtu vetë përfaqësuesit e BDI-së, duke filluar nga kryetari i saj Ali Ahmeti, në çdo rast lavdërohen se janë faktor i paanashkalueshëm në qeveri, që do të thotë se nuk kanë mundur të anashkalohen edhe gjatë vendimeve për aksionin policor në Kumanovë më 9 e 10 maj.
Aq më tepër që BDI-ja nuk kërkoi në asnjë moment shkarkim të Jankullovskës pas ngjarjeve të Kumanovës, por ajo u detyrua të japë dorëheqje bashkë me ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov, në momentin kur u paraqitën informata në opinion se ambasadat perëndimore posedojnë audio dhe video dëshmi të incizuara për involvimin e tyre në kurdisjen e skenarit të Kumanovës.
Dyshimin se BDI është e batisur deri në fyt në “mjaltë” në rastin e Kumanovës, e forcon edhe votimi i kësaj partie në dy raste për zgjedhjen e Mitko Çavkovit Ministër të Punëve të Brendshme.
Çavkov ka qenë koordinator i aksionit policor në Kumanovë.
MITKO ÇAKOV.
Kordinator kryesor i Rastit të Kumanovës, në vend se të jap Llogari dhe përgjegjësi për atë që ka ndodhur me 09-10 / maj 2015,ai jo që denohet por avancohet dhe tani është Ministër i MPB të votuar dy herë edhe nga BDI-ja e Ali Ahmetit.
Nuk di nëse ka mbetur ndonjë ntelektual në BDI-ë për ta parë dhe ndjerë këtë përgjegjësi, që e kanë për Rastin e Kumanovës e për shumë raste të tjera apo që të gjithë kanë mbetur: Lakmitarët, hajnat, reketashat, dilingjitë, kopukët, spiunët apo thënë më mirë se sot në BDI ka më shumë MONSTURMA!
Vetëm po jua përkujtoj, populli tradhëtitë nuk i harron.
Dhe një fjalë të urtë popullore ”Çka të mbjellësh ke me korrur”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...