Published On: 19 Tetor, 2016

Shteti e bën Murtezajn me telefon të mençur – hiq më pak se 1 mijë euro (Dokument)

Që nga data 14 e këtij muaji, zëvendësministri në Ministrinë e Punëve të Jashtme, Valon Murtezaj, mban në duart e tij, telefonin e markës më të re.

Murtezajt, Ministria ku ai punon i ka blerë telefon në vlerën e afro 1 mijë eurove, shkruan Gazeta Express.

Në tenderin e shpallur në Komisionin Rregullativ, “Furnizim me smartphone për z.ministrin dhe DÇK”, i cili u nënshkrua më 14 shtator, zv.ministrit i blihet telefoni i mençur në vlerën e 990 eurove. Operatori ekonomik “Bellani” e ka bërë furnizimin me këtë telefon./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...