Published On: 26 Janar, 2016

Shtetasi Eldin Hoxha, i akuzuari katërt për terrorizëm në Itali

  • Prokuroria italiane ka përgatitur një aktakuzë prej 1300 faqesh kundër 4 të arrestuarve për terrorizëm, duke përfshirë kosovarin, Eldin Hoxha, raporton Interaktiv në KTV.

Katër personat e arrestuar në qytetin Merano të Italisë akuzohen se po planifikon sulme terroriste në mbarë territorin e Evropës.

Nuk do të ketë asnjë seancë paraprake dëgjimore pasi që konsiderohet se ka bazë të mjaftueshme për t’i akuzuar.
Gjykimi ndaj kosovarit dhe tre të tjerëve do të nisë më 2 maj.
Kosovari Hoxha kishte shkuar në një kamp në Siri dy herë nga Italia.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...