Published On: 2 Shtator, 2016

Shtatë afganë kërkojnë azil në Kosovë

Dje në Prizren janë kapur shtatë persona, të cilët pas legjitimimit nga Policia e Kosovës, kanë rezultuar të jenë refugjatë nga Afganistani.

Koha.net ka kontaktuar me zëdhënësin policor, Daut Hoxha, i cili ka konfirmuar rastin.

“Dje në rajonin e Prizrenit policia ka ndaluar shtatë persona, të cilët pas legjitimimit janë deklaruar se janë nga Afganistani dhe pas ndalimit kanë kërkuar azil në Kosovë”, ka thënë Hoxha për portalin Koha.net.

Ai ka sqaruar se ata janë duke qëndruar në qendrën për azil në Prishtinë, në pritje të procedurave të rregullta në përputhje me ligjet e Kosovës.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...