Published On: 2 Maj, 2016

Shtabi i Azem Sylës e Xhavit Halitit rrëmbeu 70 % të Fondit Vendlindja Thërret! Asnjë cent se dhanë për komandantët në Kosovë!

Kur vëllezërit kelmendas brengosen për krimet! Dialogu i papërfunduar i krerëve të LDK-së, e sjellim një pjesë të dialogut. Ndoshta vëllezërit nj ditë do të rrëfejnë për mëkatet e tyre, apo se cili është më fajtor!

Në vijim letra e Ibrahim Kelmendit drejtuar Qerimit, që të dy kundërshtarë të krahut të LPK-së në Zvicër dhe po ashtu kundërshtarë për vdekje të Rugovës, kolonelit Krasniqi, madje duke mos fshehur dëshirën e tyre për vrasjen e të dyve në kohën kur ata ishin kërcënuar. Shqiptari.eu

Qerë i dashur, 

Gjithandej, mediat dashakeqëse ndaj UÇK-së, po e prezantojnë Azemin, tashmë të paraburgosur si kapo i krimit të organizuar, si komandant i Shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, prandaj po ndihem i detyruar të ofroj informacion, se ai nuk ishte i zgjedhur, emëruar ose caktuar nga asnjë strukturë kompetente, por vetëm se ishte vetëquajtur i tillë, që të sabotonte e komplotonte UÇK-në.
Bashkëveprimtarët, bashkëluftëtarët, bashkëqytetarët, media, duhet të informohen se ishin Xhavit Haliti dhe Azem Syla që e sabotuan krijimin, rritën dhe forcimin e UÇK-së, e sabotuan dhe e komplotuan Luftën e saj titanike për të qenë edhe më e suksesshme.
Gjatë investigimeve që kam bërë pas Lufte, me ka rezultuar se asnjë shtab zone nuk pranuar ndihma financiare nga Azemi e Xhaviti, edhe pse u futën në kthetrat e tyre rreth 70 % të ndihmave financiare të Fondit Vendlindja thërret, nuk kanë pranuar prej tyre as komandantët e Shtabit të Përgjithshëm Sylejman Selimi e Agim Çeku, dhe as që kanë qenë të informuar ndonjëherë për qarkullim të atyre financave.
Këta dy dhe argatët e tyre mercenarë e të pa informuar kanë sabotuar rrjetin e logjistikës të fut sa më shumë armatim e municion në Kosovë. Etj., etj.
Tani, për të mbrojtur madhështinë dhe dinjitetin e UÇK-së, po detyrohem të përballëm me këta kapo të krimit të organizuar dhe simpatizantët e tyre mercenarë e të pa informuar, ti demaskoj që të dihet e vërteta. Ata që dinë e heshtin, janë konformistë e kompromisaxhi kameleonë…

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/arrestimi-i-lubisha-vujoviqit-zbulon-lidhjet-e-fuqishme-te-patriotit-azem-syla-me-serbet/

http://www.shqiptari.eu/shokuese-zaev-menduh-thaci-besnik-i-udb-se-maqedonase-video/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Sinan Kastrati thotë:

  I nderuar zotëri Xhafer Leci, sot ta dërgova nje përshëndetje ne një shkrim që flet për vrasjet, e ti flet për librin tënd, për kidnapimin dhe … keqtrajtimet e burgosjen e delegateve te athershëm të Kuvendit të Kosovës.Të përshëndes!
  Sinai, Suedi
  P.S. Shkrimin nuk e kam qua deri në fund pasi që eshtë shumë i ndieshëm dhe më mungojnë “faktet”

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Jo vetëm Azem Syla e Xhavit Haliti por edhe Ibrahim Kelmendi e të tjerë duhët të jenë zhvatës të parave të fondacionit ” V.thërret”. Tash ka ardhur koha e inateve përsonale për shkak të veshjeve të disave me petkun e pushtetit pa merita dhe, të mjeteve materiale të grabitura nga ndjerësa e mërgimtarëve, duke akuzuar njeni tjetrin, se ti ke vjedhur më shumë se sa unë…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...