Published On: 10 Shtator, 2016

Shqiptarja, mbështetëse e Trump, dhunon dy myslimane në SHBA

Një mbështetëse e Donald Trump sulmoi dy gra myslimane, të cilat po shtynin karrocat e fëmijëve në rrugët e Nju Jorkut.

32-vjeçarja Emirjeta Xhelili lëshoi fyerje ndaj dy myslimaneve.

“Q…, ikni nga këtu, zhdukuni nga Amerika kurva. Kjo është Amerika, ju nuk duhet të jeni ndryshe nga ne,” tha Xhelili.

Ajo i goditi me grusht dy gratë në fytyrë dhe tentoi t’ua griste hixhabin nga koka.

Prokurorët thonë se ajo madje tentoi të rrëzonte edhe karrocën e bebeve.

“Ajo nuk u shqetësua as për bebet, kjo tregon se sa serioz është ky krim urrejtjeje,” tha një prokurore.

Ajo vazhdoi të sulmonte gratë myslimane edhe kur mbërriti policia.

“Nuk e keni vendin këtu. Zhdukuni prej këndej,” tha ajo.

Xhelili ka bërë disa postime në rrjetet sociale si Maria Magdalena, duke vlerësuar kandidaturën e Trump.

“Amerika është Arka e Noas. Trump do të fitojë,” shkruan ajo.

Për ironi, Xhelili është vetë emigrante, me origjinë nga Shqipëria, ku shumica e qytetarëve identifikohen si myslimanë, shkruan një gazeta amerikane.

Këshilli për Marrëdhëniet Islamike ka kërkuar nga autoritetet që t’i marrin seriozisht veprimet e Xhelilit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...