Published On: 7 Janar, 2016

Shqiptari vret me thikë bashkëshorten greke dhe rrëmben fëmijën

Një krim i rëndë ka ndodhur në Greqi, me autor një shtetas shqiptar. 34-vjeçari shqiptar vrau me thikë bashkëshorten e tij greke në prani të dy fëmijëve, të moshës 4 deri në 6 vjeç dhe u largua me djalin e mitur.

Ngjarja ndodhi mbrëmë në fshatin Ormilia Selanikut, në banesën e çiftit. Policia mori një telefonatë nga fqinjët, të cilët kishin dëgjuar klithmat e gruas.
Me të mbërritur në banesë, policët e gjetën 41-vjeçaren të mbytur në gjak nga disa goditje me thikë.
Dëshmitarët thonë se autori është larguar në këmbë nga vendngjarja dhe më pas ka marrë taksi.
Autoritetet policore kanë lëshuar një mandat-arresti për shqiptarin dhe kanë ngritur postblloqe për kapjen e tij.
Mësohet se është njoftuar edhe policia shqiptare me dyshimin se 34-vjeçari mund të përpiqet të kalojë kufirin drejt vendit tonë. /bw

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...