Published On: 8 Maj, 2016

Shqiptari nga Tërnovci Shefat Isufi e rrëzoi pesë herë kundërshtarin e tij nga Gjeorgjia – Video

shefatdy

Bokseri Shqiptar nga Tërnovci i Madh Shefat Isufi e mposhti kundërshtarin e tij nga Gjeorgjia Giorgi Beroshvili me nokaut në raundin e dytë, në kategorinë Liegt Heavyëeight. Shefat Isufi gjergjianin e dërmoi duke e rrëzuar pesë herë kundërshtarin gjatë dy randeve sa ai mundi ti rezistonte. Pas pesë KO gjyqtari u detyrua ta ndërprejë meçin.
Shefat Isufi u shpall kampion dhe mori titullin e ri të radhës WBA PABA.
Manifestimi filloi duke falënderuar gjithë publikun shqiptarë si dhe bëri një gjest shumë të veçantë duke dal nga ringu dhe u afrua te një fans me aftësi të kufizuara të cilit i dhuroi kënaqësi duke e bërë edhe një foto. Këto gjeste të fusin në mendime se të gjithë duhemi të respektojmë njerëzit në këtë mënyrë.
Shefat Isufit ju ndërrua kundërshtari, pasi ishte e planifikuar të boksonte me një afrikan. Kundështari u zëvendësua për shkaqe vize, tha Halit Nezaj për Shqiptari.eu menaxher për media i Shefat Isufit nga vendi i ngjarjes. SHQIPTARI.EU
Mynih 8.5.2016.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/adrian-maliqi-e-nokauton-boshnjakun-agoviq/

shefatisufshefattreshefatgjashte

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...