Published On: 26 Prill, 2016

Shqiptari nga Peja fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016 (Foto)

Djali nga Peja, Antian Asllani, i cili javë më parë i kishte hyrë një gare për logon më të mirë në botë për “shtypin e lirë”, ka arritur të dalë fitues.

zedhenesi depart

Lajmin për shpalljen e tij si fitues e ka bërë zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mark Toner në një konferencë shtypi, shkruan Telegrafi.

logo fituese

antiani

Logoja e Artianit me tematikën për shtypin e lirë “Free the Press”, kishte hyrë në rrethin e ngushtë dhe falë votimeve ai ka arritur edhe të rrëmbejë vendin e parë.

Njoftimi i Departamentit Amerikan të Shtetit  se ka lansuar kampanjën e pestë #FreeThePress.

“Përgjatë 6 ditëve të ardhshme, ne do të profilizojmë gazetarët që janë të sulmuar për raportimet e tyre në terren. Ne po ashtu do të vëmë në pah punën që misionet e SHBA-ve bëjnë për të promovuar lirinë e shprehjes dhe të shtypit”, thuhet në njoftimin e DASH.

Telegrafi kishte raportuar edhe më parë lidhur me këtë garë ku kishte treguar se si shkonte procesi i votimit për logon e Artianit./Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...