Published On: 24 Shkurt, 2016

Shqiptari nga diaspora vret bashkëshorten pse fliste shumë në Facebook

Një gjykatë britanike ka shpallur fajtor 40-vjeçarin shqiptar, Agimi Isaku, i cili vrau bashkëshortene tij. Shqiptari e mbyti bashkëshorten, Elife Beqa, 33 vjeç, për shkak të xhelozisë, pasi ajo fliste shpesh në Facebook.

Fillimisht Isaku e detyroi gruan të braktiste punën, ndërsa më vonë  e dhunonte.

Ngjarja ndodhi në 13 gusht të vitit të shkuar. Policinë e njoftoi vetë autori i krimit, duke thënë thjesht që gruaja e tij kishte vdekur, por pa dhënë shpjegime të tjera.

Policia mbërriti në banesë dhe gjeti 33-vjeçaren të shtrirë përtokë dhe me shenja dhune në trup.

Çifti ishte njohur kohë më parë përmes miqve të tyre të përbashkët./lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...