Published On: 5 Mars, 2016

Shqiptari nga diaspora riatdhesohet, rrahën keq italianen

  • Një 35-vjeçar shqiptar, i cili ishte pjesë e grupit të njohur me emrin “Taksa” është arrestuar nga policia italiane. Bëhet fjalë për shtetasin Klodian Allushaj, i cili u arrestua nga policia e Vicenzës me urdhër të Prokurorisë.

Sipas policisë, Allushaj do të vuajë një dënim prej 3 vite e dy muaj burg pasi ishte pjesë e një sherri masiv më 9 tetor të vitit 2011, ku po organizohej një festë.

Mediet italiane shkruajnë se gjatë kësaj feste, një 19 ­vjeçar u masakrua pasi ngacmoi një vajzë, e cila kërkoi ndihmë me telefon.

Allushaj bashkë me tre persona të tjerë e goditën në fytyrë dhe kokë me shufër hekuri.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...