Published On: 3 Shtator, 2016

Shqiptari, merr makinën me qira dhe e shet 1500 euro

Burime nga Policia e Fierit bëjnë me dije se kanë shpallur në kërkim shtetasin E.Z, 24 vjeç, banues në Lezhë.

Ky shtetas i ka marrë me qira dy ditore mjetin autoveturë tip “Benz”, me targë AA 796 MB, shtetasit A.B, 49 vjeç, banues në Tiranë, pronar i subjektit “Alfatino” Sh.P.K Tiranë, me aktivitet për dhënien e makinave me qira.

Shtetasi E.Z., ka thyer kushtet e qerasë dhe e ka shitur mjetin në qytetin e Fierit për një shumë prej 1500 euro.

Pas një pune të mirë organizuar nga Seksioni kundër Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë e mundur lokalizimi dhe gjetja e kësaj makine.

Materialet i kaluan Prokurorisë Fier për veprën penale “Vjedhje”, shkruajnë mediat shqiptare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...