Published On: 4 Janar, 2016

Shqiptari e vret gruan e tij në Madrid, ishte rumune

  • Policia Kombëtare në Madrid e ka arrestuar një shqiptar nga Kosova, pasi që ai u paraqit vullnetarisht në Stacionin e Policisë, duke pranuar vrasjen e gruas së tij, raporton Interaktiv në KTV.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Hortaleza të kryeqytetit spanjoll dhe është rasti i parë i vrasjes me motive gjinore në këtë shtet, për këtë vit.

Qytetari kosovar i tha policisë se besonte që i kishte bërë diçka të keqe gruas së tij.
Viktima, 43 vjeçare dhe shtetase rumune, u gjet e vdekur në apartamentin e çiftit.
Hetimet e para tregojnë se bashkëshorti kosovar e kishte ngufatur, duke ia shkaktuar në këtë mënyrë vdekjen.
Policia në Madrid tha se nuk kishte një urdhër ndalimi për burrin, edhe pse ndaj tij kishte një ankesë para disa vjetësh.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...