Published On: 26 Janar, 2016

Shqiptarët shënojnë për FSV Frankfurtin

  • FSV Frankfurti arriti sot një fitore në miqësore falë futbollistëve shqiptarë.

Besar Halimi dhe Edmond Kapllani realizuan gol në suksesin 3-1 me Berliner AK.

Halimi shënoi i pari pas 10 minutash, ndërsa Kapllani tundi rrjetën në të 75-tën.

Në fushë ishte edhe Fanol Përdedaj. FSV Frankfurti po zhvillon fazën përgatitore në Turqi.

Kapllani është lojtar i kombëtares shqiptare, por nuk është grumbulluar së fundmi, ndërsa Halimi dhe Përdedaj janë dy nga lojtarët kryesorët të Përfaqësueses së Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...