Published On: 10 Janar, 2016

Shqiptarët rrihen nga maqedonasit, Ermira e Grubi luajnë ‘ping pong’

Mediat kanë kërkuar nga deputetja Ermira Mehmeti zgjidhjen e problemeve të banorëve të Radishanit të cilët janë sulmuar nga bashkëqytetarët e tyre maqedonas.

Ajo është pyetur  nga Alsati edhe për fatin e shkollës së mesme shqipe.  të cilën vet e kishte premtuar gjatë fushatave parazgjedhore.

Deputetja e BDI-së për zgjidhjen e këtyre problemeve e hedhur topin tek deputeti tjetër i partisë në pushtet Arta Grubi, transmeton Ina.

“Më vjen keq, për familjen nga Radishani. Por unë nuk jam e njësisë zgjedhore numër 2, ku banojnë ata. Deputeti i tyre është Artan Grubi, i cili është edhe shef i kabinetit të kryetarit të partisë dhe poashtu duket se ka qasje të plotë në cdo kohë tek ministrat dhe zyrtarët tjerë partiak. Është mirë që banorët të drejtohen tek deputeti i tyre Artan Grubi”, është shprehur Ermira.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...