Published On: 19 Qershor, 2016

Shqiptarët “okupojnë” Lyonin

Kanë mbetu më pak se gjashtë orë kur lojtarët shqiptarë do të zbresin në fushën e Lyonit, ku do të përballen me përfaqësuesën e Rumanisë. Të dy këto ekipe luftojnë për fitoren e pare në këtë garë.

Tifozët shqiptarë, të cilët që nga fillimi janë bërë cak i medieve botërore për përkrahjen e madhe që u japin lojtarëve shqiptarë dhe për masivitetin e tyre, vetëm se kanë filluar ta mbushin qytetin e bukur të Lyonit, transmeton Koha.net.

Gjithandej në Lyon ka njerëz që këndojnë “O sa mirë me qenë shqiptar” e “Shqipëri olle…”, të veshur kuqezi e herë-herë me plis në kokë.

Në Twitter, një banues i Lyonit ka shkruar “Shqiptarët janë të çmendur, e bënë Lyonin të zhurmshëm”, teksa në një fotografi shihen se si tifozë rumunë, anglezë e shqiptarë janë bashkë.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...