Published On: 25 Maj, 2016

Shqiptarët me përfaqësuese të re në Parlamentin malazias

  • Forca e Re Demokratike, Iniciativa Qytetare dhe Lëvizja qytetare “Perspektiva” në Ulqin kanë arritur marrëveshje që mandati i deputetit nga lista zgjedhore “Forca për bashkim” t’i takojë kandidates nga Lëvizja qytetare “Perspektiva”, Zana Sarvan.

Lajmin e ka bërë të ditur Iniciativa Qytetare, nëpërmjet një komunikate.

Sarvan është drejtore e Organizatës turistike të Ulqinit.

Deri më tash këto parti politike shqiptare nuk ishin pajtuar se kush do të përfaqësonte interesat e shqiptarëve në Parlamentin malazias.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...