Published On: 19 Qershor, 2016

Shqiptarët kremtojnë fitoren, e mundi Rumaninë, bëri historinë (VIDEO+Foto)

Lojë e shkëlqyer e Shqipërisë, e cila ia doli që ta mund Rumaninë.

Në pjesën e dytë Shqipëria luajti më qetë duke pasur mjaft situate dramatike për të mundësuar shënimin e ndonjë goli tjetër, por sulmi nuk koordinohej,
Shqipëria e kall shënon gol në minujtën e 44-të, me golin spektakular me kokë nga Armando Sadiku.
Është shqiptari i parë që shënon për kombëtaren në një kampionat europian.
Shqiptarët e kallin gjithëandej në Lion, Francë, në Tiranë, Prishtinë, Tetovë.
Pas një shanse të humbur katastrofalisht nga Lenjani, dukej se pak shansa kishte për një rezultat pozitiv, pasi humbja e atyre rasteve sjell ters. Por, ja që kësaj here kombëtarja ishte e mbushur me optimizëm dhe nuk ndalej duke sulmuar.

SHQIPTARI.Eu

Shqipëria e kall shënon gol në minujtën e 44-të, me golin spektakular me kokë nga Armando Sadiku.
Është shqiptari i parë që shënon për kombëtaren në një kampionat europian.
Shqiptarët e kallin gjithëandej në Lion, Francë, në Tiranë, Prishtinë, Tetovë Pas një harkimi nga Memushaj, Armando Sadiku realizoi me kokë. Pas një shanse të humbur katastrofalisht nga Lenjani, dukej se pak shansa kishte për një rezultat pozitiv, pasi humbja e atyre rasteve sjell ters. Por, ja që kësaj here kombëtarja ishte e mbushur me optimizëm dhe nuk ndalej duke sulmuar. SHQIPTARI.Eu

The Red and Blacks erupted at the final whistle and will long remember the night in Lyon, but they face an agonising wait Ermir Lenjani should've put Albania ahead after some excellent build-up play but skied his shot over the barLenjani had a hand in the creation of the chance but couldn't give his country the lead in LyonDenis Alibec and Elseid Hysaj battled for possession in a physical but fair encounter between the two minnowsMergim Mavraj celebrates his country's famous win with his mother after a truly historic and memorable night for Albanian football

 
 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...