Published On: 12 Shtator, 2016

Shqiptarët e Kroacisë sërish përfaqësohen në kuvend nga Ermina Prljaskaj

Rezultatet preliminare nga zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kroaci kanë konfirmuar sërish fitoren e Ermina Lekaj- Prljaskaj për deputete.

Prljaskaj, e cila është me origjinë nga Zymi i Hasit të Kosovës ka fituar më së shumti vota në listën e kandidatëve të pakicave.

Lajmi është konfirmuar në faqen e saj zyrtare të facebook-ut.

Ermina vjen nga Kosova, ndërsa është shkolluar në Rijekë. Është juriste e diplomuar, si dhe ka të dhënë provimin e jurisprudencës. Aktualisht është duke vijuar studimet pasuniversitare në Menaxhim të Marketingut.

Për deputet në parlamentin kroat, në garë ishin edhe dy kandidatë tjerë shqiptarë, por që nuk arritën të kalojnë pragun.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Urojme znj.e nderuar Ermina Lekaj-Perlaskaj per fitore ne parlamentin kroat njiherit, i sygjeroj KQZ te Kosoves dhe partive politike qe te marrin shembull se si organizohen zgjedhjet civilizuese , te lira , transparente , efikase dhe ekspeditive , demokratike dhe fer ne menyre qe edhe ne zgjedhesit e votuesit e Kosoves me ne fund te shkeputemi njiher e pergjithmone , nga nji mendesi provinciale zgjedhore te cilen , sot e 17 vite , po e paguajme shume shtrenjte

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...