Published On: 1 Prill, 2016

Shqiptarët e çojnë Maqedoninë drejtë zgjedhjeve të parakohshme paralamentare

Vendimi i Bashkimit Demokratik për Integrim BDI për të tërhequr të gjithë zyrtarët e lartë politik nga Qeveria e Shkupit ka bërë që vendi të shkoj zgjedhjeve të reja. Pritet që shpërbërja parlamentit të ndodh me 7 prill. Dhe kështu të hapet rruga e qytetarëve drejt kutive të votimit për zgjedhjësit e rinj.

Burimet e sigurta të Agjencisë “Zhurnal” thonë se, pas shpërbërjes së parlamentit zgjedhjet pritet të mbahen me 5 qershor. Këto zhvillimet e reja politike vijnë pak ditë pas publikimit të incizimeve që përmbanin telefonatat e përgjuara të Musa Xhaverit zëvendësministër dhe Ermira Mehmeti deputete e BDI-së.

Biseda telefonike në mes dy politikanëve shqiptarë Xhaferi-Mehmeti, deputetja Mehmeti e ka cilësuar të montuar audio-inqizimin duke thënë se ky është një nga mënyra të shantazhit ndaj saj. Për më tëpër, Mehmeti këtë cështje e ka dërguar në prokurori për hetime. Për më tëpër, deputetja Mehmeti nuk e ka përjashtuar mundësin që këto presione I kanë ardhur edhe nga pratia e saj!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...