Published On: 22 Korrik, 2016

Shqiptare origjinale: Hoxha dhe prifti bashkë në ceremoninë mortore në Klinë (Foto)

Në një ceremoni mortore dje në qytetin e Klinës hoxha dhe prifti kanë marr pjesë në varrim, raportonte Indeksonline.

Fotografia është publikuar në Facebook nga një qytetarë ku ka lënë një mbishkrim: “Sot në një ceremoni mortore në Poterq të Klinës, Prifti dhe Hoxha s’bashku. Domethënëse dhe mesazh i qartë për të gjithë!”.

Ndërsa, më shumë informacione për këtë traditë shqiptare jep aktori i njohur Avni Abazi, i cili dëshmon se i takon trungut të kësaj familje: “Kjo ka ndodhe dje (21.07.2016) ne vorrimin e te ndjerit Bardh Ademi ne fshatin Poterq. Une isha prezent ne kete cermoni, pasiqe familja ime Abazi dhe Familja Ademi jane pasardhes te stergjyshit tone te perbashket me emrin Abaz. Pra, Abazi kishte 5 djem, 4 nga djemt u bene musliman ndersa Ademi ngeli ne fene katolike. Keto dy familje jane shembull i jashtezakonshem i bashkejeteses fetare ne Kosove. Une si aktor jam shume krenar qe i perkas ketij trungu famijar dhe mburrem me kusherinjet e mij te fese katolike si atedhetar te vertete.” SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...