Published On: 22 Prill, 2016

Shqiptarë mblidhuni në Shkup ti tregojmë sllavo-maqedonëve fuqinë tonë!

  • Shqiptarët duhet të kërkojnë arrestimin e hajnave dhe kriminelëve shqiptarë, të shitur tek Gruevski dhe shpura e tij, si dhe tek shërbimet e sigurimeve ortodokse, serbe, greke, ruse…

Shqiptarët në Maqedoni i kanë filluar protestat në Shkup, ndoshta më masivet dhe më kombëtare të organizuara ndonjëherë.

Por, kushdo që e ndjen veten shqiptarë në Maqedoni, por edhe ku do ndodhet duhet ta gjejë mënyrën që ti bashkohet protestave, dhe ato duhet të vazhdojnë të mbahen derisa të rrëzohet gjithë klika antishqiptare në SHKUP.

Ne jemi më shumë se një milion shqiptarë në Maqedoni, të bëhemi bashkë, dhe ti dëshmojmë botës se ky është atdheu ynë, ky është shteti ynë, dhe se ne mund të vetqeverisim.

Ata që sot të detyruar nga pushteti e quajnë veten sllavomaqedonas, janë pakicë, ose në rastin më të mirë komuniteti i dytë, bullgarë dhe të tjerë dhe jo pak shqiptarë të asimiluar prej më shumë se një shekulli dhe më vonë. Tashmë dihet botërisht se shqiptarët, sipas vetë të dhënave të institucioneve shumë kredibile ndërkombëtare, janë 47 % e popullsisë, dhe duke llogaritur edhe shqiptarët ortodoks, rreth 100 mijë, ky numër shkon në rreth 55 %.

Kërkesat e shqiptarëve në këtë protestë dhe ato në vijim duhet të jenë të qarta, me qeverinë duhet të udhëheqin shqiptarët, ose nuk ka paqe në Maqedoni.

Kërkesat tjera, janë që të shkojë në burg presidenti Ivanov si shërbestar i udhëheqësit të krimit të organizuar, anti shqiptarit ish kryeministrit Nikolla Gruevski, falsifikuesit të historisë, vjedhësit të historisë sonë.

Shqiptarët duhet ti tregojnë qartësisht edhe Zaevit, se ai nuk mund të ndryshojë asgjë në Maqedoni, pa shqiptarët, përkundrazi, janë shqiptarët ata që do ta bëjnë ndryshimin, dhe se ai nëse e don këtë duhet tu vejë pas shqiptarëve, pa Ali Ahmetin, Musa Xhaferat e Menduh Thaçat, shërbëtor të shërbimeve para së gjithash serbe.

Po ashtu shqiptarët duhet të kërkojnë arrestimin e hajnave dhe kriminelëve shqiptarë, të shitur tek Gruevski dhe shpura e tij, si dhe tek shërbimet e sigurimeve ortodokse, serbe, greke, ruse dhe të tjera.

Shqiptarët patjetër duhet të protestojnë vet, jo së bashku me sllavomaqedonasit, dhe kështu të ndërtojnë të ardhmen e re të Maqedonisë, ky rolin kryesor e kanë ata që janë faktor i vërtetë! SHQIPTARI.EU

LEXONI:

http://www.shqiptari.eu/ja-si-u-implikua-drejtperdrejte-shteti-shqiptar-ne-vrasjen-e-shekullit-paralajmerimi-i-vrasjes-se-kolonelit/

http://www.shqiptari.eu/skandaloze-kim-mehmeti-tradhton-shqiptaret-pas-15-viteve-vllazeri-u-mbeti-besnik-ferckovskit-dhe-zaevit/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. shpetim Hyka thotë:

    Shqiperis duhen ti . Dalí zote gjithe shqiperia e gjithe shqipetaret vetem keshtu munde te behet shqiperia e madhe jo vetem shqipetaret e maqedonis lihen vetem ne momento me te veshtira prepara armiqve shekullor. Dhe politikanet mbare shqiperis Jane shqipetare te gjithe se bashku shqipja mundet te fluturoije!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(11) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...