Published On: 17 Tetor, 2016

Shqipëria rrezikon të luajë pa tifozë kundër Izraelit

Shqipëria rrezikon seriozisht që ndeshjen e radhës ndaj Izraelit në “Loro Boriçi” ta zhvillojë me dyer të mbyllura.

Kërcënimi për këtë masë vjen nga UEFA, e cila ka gjobitur Federatën Shqiptare të futbollit në dy raste, në ndeshjen me Maqedoninë por edhe në atë me Spanjën, për flakadanët dhe tymueset të hedhura në fushë nga grupimet e tifozërive.

Në një konferencë për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku i ka bërë thirrje tifozërive që të jenë të kujdesshme në mos përsëritjen e ngjarjeve të tilla, duke përcjellë shqetësimin që delegati i UEFA-s ka dërguar në FSHF, si paralajmërimin e fundit për të cilën jemi gjobitur, masa tjetër ndëshkimore do të jetë zhvillimi i ndeshjes pa tifozë, përcjell TCh.

Kuqezinjtë do të zbresin në fushën e “Loro Boriçit” më 12 nëntor, ku do të përballen me Izraelin.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...