Published On: 19 Qershor, 2016

Shqipëria në trans shënon gol Sadiku, po e mundim Romaninë (VIDEO+Foto)

 

 

Shqipëria e kall shënon gol në minujtën e 44-të, me golin spektakular me kokë nga Armando Sadiku.
Është shqiptari i parë që shënon për kombëtaren në një kampionat europian.
Shqiptarët e kallin gjithëandej në Lion, Francë, në Tiranë, Prishtinë, Tetovë Pas një harkimi nga Memushaj, Armando Sadiku realizoi me kokë. Pas një shanse të humbur katastrofalisht nga Lenjani, dukej se pak shansa kishte për një rezultat pozitiv, pasi humbja e atyre rasteve sjell ters. Por, ja që kësaj here kombëtarja ishte e mbushur me optimizëm dhe nuk ndalej duke sulmuar. SHQIPTARI.Eu

 
 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...