Published On: 5 Prill, 2016

Shqipëria në skandalin e “Panama Papers”?! Prokuroria nis hetimin

  • Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet për skandalin e fshehjes së pasurive në Panama, njohur si “Panama Papers” për shkak të dokumenteve që dolën në dritë e që përfshijnë liderë botëror​e, figura publike, por edhe Shqipërinë.

Pikërisht ky fakt ka sjellë reagimin e organit të akuzës ku burime për Express thanë se “Prokuroria po punon me të gjitha strukturat ligjzbatuese për të sqaruar situatën”.

Të njëjtat burime sqaruan për Express se për të hetuar nëse ka shqiptarë të përfshirë në këtë skemë, do të bashkëpunohet me Sektorin e Krimit Ekonomik, Pastrimin e Parave
dhe partnerët e huaj.

Kjo do të thotë se Prokuroria ka nisur një hetim pas publikimit të lajmit të ditëve të fundit se në fshehjen e pasurive nëpër llogaritë offshore në Panama dyshohet të jenë përfshirë edhe tre kompani dhe biznesmenë shqiptarë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...