Published On: 26 Mars, 2016

Shqipëria mposhtet, por krenare në Austri, 2 me 1 (Video)

  • Shqipëria ka humbur me rezultat 2:1 ndaj Austrisë në miqësoren që u zhvillua në stadiumin ‘Ernst Happel’.

Kombëtarja shqiptare nuk e nisi mirë ndeshjen duke pësuar dy gola brenda 13 minutave.

Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, dhe qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj, ishin fytyrat tragjike të pjesës së parë pasi për shkak të gabimeve të tyre, Austria shënoi dy gola.

Fillimisht në minutën e gjashtë shënoi për 1:0 Marc Janko, para se Mavraj të bëjë një gabim që e shfrytëzoi Martin Harnik për të shënuar për 2:0 në minutën e 13’të. Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Kombëtarja shqiptare doli në fushë me një fytyre krejtësisht tjetër.

Shqipëria ngushtoi epërsinë në 2:1 përmes anësorit Ermir Lenjani që shënoi një gol të bukur në minutën e 47’të, për t’i dhënë shpresa Kombëtares shqiptare që të marrin rezultat pozitiv nga kjo miqësore.

Pas këtij goli, djelmoshat e Gianni De Biasi u munduan me të gjitha forcat që të shënojnë një tjetër gol, por deri në fund të takimit më nuk u tundën portat, duke pësuar kështu humbje me rezultat 2:1.

Kujtojmë se nga minuta e 78’të, Shqipëria luajti me një lojtarë më pak, për shkak se mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ergys Kace, mori një karton të dytë të verdhë në këtë ndeshje, duke u detyruar që të lëshojë fushën e lojës, atëherë kur Shqipëria po sulmonte në vazhdimësi në kërkim të golit të barazimit. /Express/

,.,..

Martin Harnik Goal 2-0 Austria vs Albania

Ergys Kace RED CARD – Austria vs Albania

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...