Published On: 2 Tetor, 2016

Shqipëria mahnitëse, kjo video e Lonely Planet do t’ju bëjë ta vizitoni menjëherë (Video)

Kjo video e jashtëzakonshme e xhiruar nga droni mbi Shqipëri shfaq peizazhin madhështor të këtij vendi që nuk e keni parë kurrë më herët, dhe do t’ju bëjë ta rezervoni biletën menjëherë për ta vizituar këtë vend.

Kështu shkruan kompania mediale Lonely Planet, transmeton Express.

Filmbërësi John Broadbean ka udhëtuar për në Shqipëri në muajin maj të këtij viti për nëntë ditë për t’i xhiruar disa nga peizazhet e Shqipërisë për “Untravelled Paths” [rrugët e pashkelura] dhe është lënë gojëhapur nga ajo cfarë ka parë, shkruan Lonely Planet.

“Jam befasuar shumë me Shqipërinë,” tha ai për Lonely Planet.

“Bukuria e saj e jashtëzakonshme, shtrirja e saj e pafundme malore, sa e hapërdarë ishte në shumicën e vendeve dhe sa i mahnitshëm ishte ushqimi kudo që shkoje,” shtoi ai./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...