Published On: 17 Shkurt, 2016

Shqipëria luan me Ukrainën ose Koren e Jugut

  • Puna për rindërtimin e stadiumit të Shkodrës, ‘Loro Boriçi’ vazhdon me ritme të mira dhe tashmë ka nisur vendosja e stolave plastikë në tribuna.

Pavarësisht alarmit për mungesë fondesh, ekziston bindja se punimet do të mbyllen thuajse tërësisht deri në fund të marsit, kur është edhe plani për inaugurimin e stadiumit.

Ndeshja e parë do të jetë një miqësore ndërkombëtare dhe Federata Shqiptare e Futbollit po punon në dy pista: Ukraina dhe Koreja e Jugut.

E preferuar është Ukraina, edhe për faktin se është një kundërshtar evropian, që do të marrë pjesë në Euro 2016, por ende jemi në fazën e bisedimeve.

Gjithsesi, lajmi më i mirë është se stadiumi së shpejti do të jetë gati, për kombëtaren dhe sidomos për Vllazninë, që këtë sezon është sorollatur në rrethe, derisa u aprovua ministadiumi “Reshit Rusi”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...