Published On: 22 Qershor, 2016

Shqipëria ka ende shpresa, ja si mund të kualifikohet

  • Shqipëria ende ka gjasa që të kualifikohet në 1/8 e finales së Euro 2016

Turqia ka mposhtur 2:0 Çekinë, për të kaluar Kombëtaren shqiptare në renditjen e vendeve të treta në Euro 2016.

Por, Shqipëria ende nuk është eliminuar dhe këto janë dy opsionet se si Shqipëria mund të kualifikohet:

1.      Në Grupin E, Italia duhet të fitoi ose barazoi me Irlandën, ashtu sikurse edhe Belgjika me Suedinë dhe

2.      Në Grupin F, Hungaria duhet vetëm të mposht Portugalinë, ndërsa Islanda të barazoi ose mposhtë Austrinë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...