Published On: 13 Janar, 2016

Shqipëria është në mesin e dhjetë destinacioneve më të mira në botë sipas Hostelworld

  • Shqipëria është në mesin e dhjetë destinacioneve në botë, të cilat faqja Hostelworld ka këshilluar se duhet vizituar patjetër.

Hostelworld këtë llogari e ka bërë në bazë të rezervimeve gjatë vitit 2015.

Shqipëria zë vendin e gjashtë dhe të shtatë me 57 për qind të rezervimeve derisa Mali i Zi, India dhe Danimarka gjenden pas saj në listën e dhjetë destinacioneve për vitin 2016, transmeton Koha.net.

Në krye të listës është Myanmari me 203 për qind. Në pozitën e dytë është Belize me 124 për qind të rezervimeve.

Filipinet kanë rënë në pozitën e tretë me 73 për qind, një për qind më shumë se Indonezia që gjendet në pozitën e katërt.

Qytetet që pritet të jenë më të vizituara sivjet janë Londra, Amsterdami dhe Bankoku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...