Published On: 21 Janar, 2016

“Shpresa është larg sepse abuzivizmi banditesk drejton Kuvendin”

Nga Spartak Ngjela

Atje ku historia hesht…

Koha historike përbuz gjendjen…

21 janar…

Askush të mos harroje një gjë: kjo ka qenë dita kur shqiptarët rrëzuan realisht një regjim anakronik, abuziv dhe që po degradonte shtetin shqiptar: marrëzine Berisha.

Katër të vrarët e 21 janarit të vitit 2011 janë dëshmorë.

Dhe koha ka heshtur e vijon të heshtë për drejtësinë e të vrarëve.

Ata u vranë që të rikthehej shpresa te shqiptarët: shpresa nuk është kthyer, sepse vrasësit e tyre shpenzojnë të qetë paratë e vjedha nga varfëria e tejskajshme shqiptare.

Shpresa është larg sepse, abuzivizmi banditesk, që u shfaq në ekran dhe ngriti shqiptarët në revoltë, drejton Parlamentin Shqiptar.

TURP!…

Të vrarët na shohin të mvrenjtur dhe me vështrim lart nga qielli… dhe me jehonë na thonë: deri kur!!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...