Published On: 9 Shtator, 2016
Bota |

Shpëtohen të gjithë turistët e bllokuar në një teleferik në Alpet

Ekipet e shpëtimit konfirmuan se turistët janë transferuar të premten në mëngjes në qytetin francez Chamonix dhe atë italian Courmayeur

Dhjetëra turistë janë shpëtuar, duke përfshirë edhe një fëmijë dhjetë vjeç, pasi kabina e teleferikut u bllokua në lartësi prej 3.600 metrave në Mont Blanc në Alpet, raporton aa.
Ekipet e shpëtimit konfirmuan se turistët janë transferuar të premten në mëngjes në qytetin francez Chamonix dhe atë italian Courmayeur.

Teleferiku u ndal pasi kabllot u ngatërruan në lartësinë prej 3.600 metrave mbi nivelin e detit në Mont Blanc dhe më pas u iniciua aksion i madh për shpëtim.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...