Published On: 12 Janar, 2016
Bota |

Shpërthimi në Stamboll, qeveria ndalon mediat të mos rapotojnë ngjarjen

Qeveria turke ndalon mediat vendase të raportojnë për shpërthimin në Stamboll,ku humën jetën 10 turistë dhe u plagosën dhjetra të tjerë.

Policia izoloi zonën pranë xhamisë Blu ku ndodhi ngjarja, ku u ndalua gjithashtu edhe transmetimi i ngjarjes, i imponuar nga qeveria. Imazhet e pasojave të sulmit kamikaz, qarkulluan gjerësisht në mediat sociale, duke treguar kufomat dhe pjesët e trupit të shpërndara në sheshin Sultanahmet.

Këshilli i Lartë i Radio Televizionit ka ndaluar e transmetimit menjëherë pas shpërthimit që ndodhi në sheshin e mbushur me turistë. Por disa gazetarët në Tëitter thanë se është ndaluar raportimi vizual por raportimi me gojë mund të vazhdojë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...