Published On: 7 Korrik, 2016
Bota |

Shpërthime të fuqishme në Francë, evakuohet spitali

Një spital në jug të Francës është evakuuar pas dy shpërthimeve dhe një zjarri të madh të pashpjeguar i cili ka dëmtuar ndërtesën.

Tymi i madh i zi është parë duke ardhur nga spitali në qytetin e Annonay.

Zyrtarët thanë se ndërtesa u përfshi nga flakët pas dy shpërthimeve, të dy cilindrave të mëdhenj të gazit.

Ekipet e emergjencës ndodhën në vendgjarje.

Anëtarët e këshillit kanë kërkuar që banorët të qëndrojnë në një zonë të sigurt të zonës, ndërsa zjarrëfikësit mundohen të shuajnë zjarrrin.

Një zëdhënës i prefekturës Ardeche ka thënë për “AFP” se nuk ka viktima të raportuara deri më tani.

Rreth orës 4 pasdite, autoritetet thanë se pacientët e spitalit janë zhvendosur drejt një vendi të sigurt dhese deri tani nuk ka asnjë rrezik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...