Published On: 10 Gusht, 2016
Bota |

Shpërthime në Turqi: Numër i madh i të vrarve dhe të plagosurve

Dy shpërthime i kanë marrë jetën të paktën katër personave dhe ka lënë të lënduar dhjetëra të tjerë në pjesën jugore të Turqisë të mërkurën, ka bërë të ditur një zyrtar i lartë.

Një mjet i improvizuar shpërthyes ka goditur një autobus policor në qytetin Kiziltepe, duke plagosur të paktën 25 persona, sipas zyrtarit, i cili nuk ka pranuar të identifikohet, raporton CNN.

Ndërkaq, një veturë e mbushur me eksplozivë në qytetin e Dijarbakirit ka shkaktuar vdekjen e katër civilëve dhe ka plagosjen e të paktën 13 persona, ka bërë të ditur burimi, transmeton Express.

Hetimet fillestare sugjerojnë se militantët kurdë kanë qenë prapa që të dy sulmeve, ka njoftuar zyrtari turk.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...