Published On: 9 Prill, 2016
Bota |

Shpërthime në Kabul

Është raportuar për të paktën dy shpërthime në zonën diplomatike të Kabulit, pak kohë pas vizitës së Sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry.

Ende nuk është e qarte nëse ka të lënduar nga këto shpërthime, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu ka pasur edhe të shtëna, te cilat janë dëgjuar relativisht pak kohë pas një qetësie në qytet.

Telebanët kane sulmuar edhe më parë targete ndërkombëtare në Afganistan.

Z.Kerry ka mbajtur takime me Presidentit Ashraf Ghani dhe Kryetarin Ekzekutiv të shtetit Abdullah Abdullah. Ai ka deklaruar se shpreson që Talebanët do të hyjnë në bisedime për paqe dhe do të ndërtojnë një proces legjitim për ti dhënë fund dhunës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...