Published On: 25 Maj, 2016

Shpërthim tritoli në hidrocentralin e Gjegjanit, dy me maska lidhën rojën 600 metra larg

Një shpërthim me tritol ka ndodhur gjatë natës në hidrocentralin e Gjegjanit në Pukë, ku fatmirësisht nuk ka persona të lënduar por dëme të konsiderueshme materiale.

Paraprakisht dyshohet që të kenë qenë dy persona të maskuar ata që kanë vendosur lëndën shpërthyese në HEC. Pas mesnatës ata kanë mundur të lidhin rojën e HEC-it, duke e lënë rreth 600 metra larg vendit ku vendosën tritolin.

Duket se ata nuk kanë pasur qëllim të lëndojnë askënd, ndaj dhe e kanë lidhur rojën shumë larg HEC-it në mënyrë që mos të rrezikohej nga shpërthimi.

Autorët më tej kanë mundur të largohen nga vendi i ngjarjes, ndërsa policia ka nisur hetimet për t’i identifikuar dhe arrestuar ata.

Deri më tani nuk ka një pistë të saktë ku janë përqendruar hetimet, por dyshime ka që autorët të jenë banorë të zonës për shkak të konflikteve për ujin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...