Published On: 12 Shtator, 2016
Bota |

Shpërthim në Turqi

Agjencia shtetërore e lajmeve në Turqi thotë se disa njerëz janë lënduar nga një shpërthim që ndodhi në afërsi të selisë së partisë në pushtet dhe zyrës së guvernatorit në provincën lindore të Van

Agjencia Anadolu thotë se shpërthimi ndodhi të hënën në mëngjes në ditën e parë të Kurban Bajramit, shkruan AP transmeton Gazeta Express.

Burhan Kayaturk, një anëtar i parlamentit nga partia në pushtet tha për kanalin Haberturk se 11 persona janë plagosur nga ky shpërthim./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...