Published On: 16 Shtator, 2016
Bota |

Shpërthim në stacion të trenit në Francë

Autoritetet franceze njoftojnë se disa persona janë lënduar pas një shpërthimi të papritur të gazit afër stacionit të trenit në qytetin lindor francez, Dijon.

Kryetari i Dijon, Francois Rebsamen, ka thënë se një person ka mbetur i ngujuar dhe disa të tjerë janë evakuuar nga punëtorët e emergjencës pas shpërthimit, transmeton Express.

Ai ka thënë se nuk bëhet fjalë për sulm.

Sipas tij, dëshmitarët e kanë përshkuar incidentin si kundërmim të fortë dhe incident i brendshëm./Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...