Published On: 5 Janar, 2016

Shpërthim në një ndërtesë në Prishtinë

  • Një shpërthim i madh ka ndodhur në një ndërtesë në Prishtinë, në rrugën “Shaqir Grishta” në lagjen Mati 1, rreth orës 20:00.

Banorët e lagjes i kanë thënë se shpërthimi ka ndodhur në bodrumin e një ndërtese tash vonë të ndërtuar dhe se ata dyshojnë se shpërthimi ka ardhur si pasojë e keqinstalimit të rrymës elektrike.

Njoftohet se të lënduar nuk ka pasur, por disa familje është dashur të evakuohen pasi që pas shpërthimit është përhapur tym i madh.

Zjarrfikësit kanë mbërritur shpejtë në vendin e ngjarjes duke arritur ta stabilizojnë gjendjen./KlanKosova

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...