Published On: 25 Korrik, 2016

Shpërthim në Gjermani, një i vdekur, dhjetë të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm në një restorant në qytetin gjerman Ansbach afër Nurembergut, i ka marrë jetën një personi dhe plagosur dhjetë të tjerë.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të dielës dhe dyshohet se është shkaktuar nga një azilkërkues sirian i cili me këtë rast ka vdekur duke hedhur veten në ajër ndërsa me këtë rast ai ka lënduar edhe pesë persona tjerë.

Prej shpërthimit u anulua edhe festivali muzikor “Ansbach Open” që do zhvillohej afër restorantit, duke bërë që 2500 vizitorë të largohen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...