Published On: 26 Gusht, 2016

Shpërthim i fuqishëm në Turqi, vdesin tetë policë

Një bombë e madhe ka shpërthyer jashtë makinës së policisë në një ndërtesë në Cizre – në jug lindje të Turqisë, duke i lënë të vdekur së paku 8 policë dhe 45 të lënduar.

Shpërthimi ka ndodhur në orën 07:00 të mëngjesit, raporton BBC.

Fotografitë e publikuara në rrjetet sociale kanë treguar një ndërtesë shumëkatëshe duke u rrënuar. Është ende e paqartë se kush qëndron pas sulmit, por qeveria turke e ka akuzuar Partinë Kurdistane./GazetaRxpress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...