Published On: 18 Shtator, 2016

Shpërthim i fuqishëm në New York, 29 të lënduar (Foto/Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Manhattan.
Sipas Daily Mail nga shpërthimi janë lënduar të paktën 29 persona, derisa policia po heton edhe një bombë të dytë të mundshme në një që dyshohet se ndodhet në një tenxhere me presion.

Edhe pse kryetari Bill de Blasio i 23rd Street and Sixth Avenue ka pretenduar se shpërthimi nuk ka lidhje me terrorizmin, ai pranoi se shpërthimi ishte ” me dashje ” dhe se qëllimi ishte për të dëmtuar sa më shumë njerëz.

Pamjet e tmerrshme që vijnë nga atje, tregojnë shpërthimin që ndodhi në një lagje të pasur të New Yorkut. Krejt kjo ka ndodhur rreth orës 8:30 (Orë lokale e vendit).

Video Player

t_1474178635-5501705ttt_1474178643-4565168

Jose Vasquez (pictured) was a victim of the explosion. He was being treated in an ambulance on the scene

Debris is seen in the street in front of St Vincent de Paul church where the explosion occurred. The FBI and NYPD Counterterrorism Unit are investigating but there is no confirmation on what caused the blast yet

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...