Published On: 8 Prill, 2016

Shpërthen zjarri në objektin e trashëgimisë kulturore në Prizrenit (Foto)

Aktivist i shoqërisë civile, Hajrulla Çeku, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka bërë të ditur se përsëri është djegur objekti i trashëgimisë kulturore në qendër të Prizrenit, transmeton Indeksonline.

Sipas tij kjo ka ndodhur në mungesë të veprimit të autoriteteve, dhe se dikush po tenton të kryej punën që i ka mbet në gjysmë.

I njëjti objekt kishte pësuar edhe para tri javësh.

Ja postimi i plotë i Hajrullah Çekut në Faccebook:   

“LIVE nga vendi i ngjarjes: prap zjarr ne objektin e trashegimise kulturore ne qendren e Prizrenit (pjese e kompleksit te Kishes Katolike). I njejti kishte pesu nga zjarri para 3 javesh, e ne mungese te veprimit te autoriteteve, dikush po tenton me e kry me temel punen qe i mbeti ne gjysme”, shkruan ai. /Indeksonline/

Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...