Published On: 26 Maj, 2016

Shpërthen Mërgim Mavraj, i quan te paudhë gjithë kritikët (Foto)

Mërgim Mavraj i quan te paudhë gjithë kritikët e tij

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është bërë temë diskutimi në gjitha mediat shqiptare.

Mavraj gjatë ditës së djeshme, përmes një postimi në Facebook, konfirmoi se nuk do të veshë fanellën e Shqipërisë me reklamën e birrës së Pejës, për shkak se ai është mysliman i devotshëm.

“Hallallin se bëjmë haram. Haramit nuk i bëjmë reklamë”, kishte shkruar Mavraj në rrjetet sociale, shkruan Gazeta Express.

Të menjëhershme kanë qenë kritikat ndaj tij, derisa ka qarkulluar edhe një video kur Mavraj në vitin 2012 festonte me birrë inkuadrimin e Greuther Fürth në Bundesligë.

Megjithatë, nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe reagimi i Mavrajt. Ai përmes rrjeteve sociale, i ka quajtur të paudhë gjithë kritikët e tij, transmeton Gazeta Expresss.

“Besimtaret e vërtetë, kur i ofendojnë të paudhët, ju përgjigjen “selam” paqja Zotit qoftë mbi ju”, ka shkruar Mavraj në Instagram. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...