Published On: 20 Mars, 2016

Shpërthen Kreshnik Spahiu: S’e durova dot orgjinë e “nacionalistit” Kurti me komunistin Rama

Lideri i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar pas pjesëmarrjes së djeshme të Albin Kurtit në Kongresin e Partisë Socialiste të Shqipërisë.
Sipas tij, kjo është orgjia e një “nacionalisti” që martohet me një komunist, shkruan Portali Albeu.
“Sot isha me shumë fat që mu prish televizori! Falë zotit nuk e përjetova orgjinë që një “nacionalist” të martohet me një komunist. Nuk e përcolla dot shkarjen e patriotizmit drejt nacional-komunizmit.
Albini dhe Edi Rama shpallën aleancën e majtë shqiptare, duke braktisur filozofinë e nacionalizmit modern dhe duke hedhur pas krahëve mijëra vite luftë, mijëra të vrarë, lumenj gjaku prej ideologjisë së majtë sllave dhe socializmit 70 vjeçar.

Thjesht isha me fat që nuk e pash me sytë e mi.
Oligarkia e atyre që po blejnë pozitën dhe opozitën kosovare sot rregjistroi instalimin anti-amerikanizmit apo nacional-komunizmit edhe në Prishtinë. Sa trishtuese, sa zhgënjim…”, shprehet kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Zefi thotë:

  Albini dhe politika jan gjera qe nuk shkojn bashk.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. dhionis Andoni thotë:

  Po mire more z Kreshnik akoma me antikomunizem do vazhdosh te meresh?Shiko se kur Saliu vrau nje krahine te gjithe ne gerdec apo vrau kater veta ne bulevardin e Tiranes ti do u thuash gjithedemokrateve kriminela.?Keni 25 vite qe lukunia e pinjolleve te fashizmit po hidhni balte mbi deshmoret e luftes dhe atdhetaret qesakrifikuan jeten per atdheun.Pse e quan komunist Ramen sepse eshte kryetar i PS?Po socialistet Franceze etj iquan Sllavo komunist?I lini keto karagjoslleqe politike dhe ndihmoni politiken me veprime dheaksioma tenevojsheme per bashkim kombetar.Albini nga veprimete tijee gjykon partia e tij.Ti me duket nuk ke asnje pule ne kataz dhe po ben gjith diten “Ish”

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...