Published On: 30 Mars, 2016

Shpërthen Gazeta SHQIPTARI.EU, arrin 52 mijë lexues në ditë!

vizitaditore

 • Numri i lexuesve dhe userave unik, dhe leximi i shkrimeve në tabelë!

 
Nuk deshëm ta bëjmë lajm, se pas një pune të vështirë pa u bërë tre muaj, arritëm një rekord lexuesish brenda ditës, mbi 52 mijë. Dikujt i duket numër i vogël, pakësi apo vogëlsi, por në rrethanat e një pune vullnetare tërësisht pa përfitim material askush prej askujt, pa mijëra e mijëra pëlqyesit e faqeve të mëdha të fb që i kanë mediumet tjera, kjo ishte befasia më e këndshme për stafin e redaksisë së shqiptarit, i cili për shkak të punës vullnetare është i shpërndarë, që nga Amerika e largët, Zvicra dhe trojet etnike.

Pra, ne nuk deshëm të bëjmë lajm pavarësisht entuziazmit të krijuar edhe tek mbështetësit, por sulmet e vazhdueshme të hakerëve, veçanërisht të atyre që duan të mbrojnë paturpësitë, marrëzitë dhe me to edhe pushtetin, në këtë rast shqiptaro-folësit në Maqedoni në pushtet, u nxitëm që më në fund të marrim vendim për publikimin e këtij lajmi.

SHKRIMI: 

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-erotike-e-ermira-mehmetit-me-musa-xhaferrin-epizodi-2-video/

(Për shkak të sulmeve të vazhdueshme, veçashnërisht në tri orët e fundit, ka qenë e pamundur të botohen shkrime)

Ky lajm është i kuptueshëm veçmas për gazetarët dhe mediumet, që për vite kanë punuar, edhe ato më seriozet si ai koha.net, zëri.info, botasot.info, e tjera dhe që nuk kanë arritur as në 4 apo 5 vitet e para të kapin një numër aq të madh lexuesish në një ditë.

Kjo ngjitje e rrëmbyeshme, shpërthyese apo eksploduese siç i pëlqen disa bashkëpunëtorëve tanë intelektualë të thonë, duket se është e shtyrë para së gjithash nga zbrazëtia (vakuumi) e krijuar nga mediat tjera, të dhëna pas parasë dhe duke harruar ndjesinë themelore, atë për identitetin e shqiptarit, kudo ndodhet ai.

Pra, duke filluar që të bëhet mburojë e shqiptarëve për tu mbrojtur nga tjetërsimi, ka kapur shpirtin shqiptar, këtë që e ka edhe mision kryesor në zhvillimin e këtij mediumi, dhe të zhvillimit të identitetit shqiptar.

Gazeta shqiptari.eu e ka mision mbi të gjitha, pra ruajtjen dhe kultivimin e identitetit shqiptar në rrethanat e reja, sa moderne e demokratike, aq edhe të egra që si kurrë më parë kërcënojnë shkatërrimin, tjetërsimin dhe zhdukjen e identitetit shqiptar.

Së bashku me shqiptarët, ne do t’ia dalim. Ne jemi një!

I falënderojmë po ashtu të gjithë ata, që nuk janë të pakët, atdhetar, veprimtarë, e madje intelektual e ideolog që na kanë mbështetur që të arrijmë kaq shpejt deri këtu.

 

Ps. Këtë foto e vendosëm në shkrim, jo pa shkak. Pasi ishte kjo foto e përdorur në shkrimin: http://www.shqiptari.eu/tronditese-per-sllavomaqedonet-zbulohet-e-verteta-e-madhe-shqiptaret-ne-maqedoni-47-shumice-absolute/

i cili për një ditë mori rreth 8 mijë pëlqime, e aktualisht rreth 9 mijë, duke u kthyer edhe në simbolikë të vetë mediumit tonë, ende modest, por me një ngritje të jashtëzakonshme. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Për Portalu Shqiptari.Eu, kjo është një suksesë dhe arritje e madhe dhe e shpejtë, me kaq shumë lexues…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Avdyl Ndrecaj thotë:

  Me pelqen.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...