Published On: 1 Qershor, 2016

Shpërthen gallata: Peticion për kthimin e Nazit në Ministri

Në rrjetet sociale ka shpërthyer gallata pas lajmit se Nazmi Sfishta, i njohur si anëtar i grupit muzikor “Aurora”, ka dhënë dorëheqje nga puna e tij në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, dhe se ka braktisur Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Në ueb-sajtin change.org është hapur një peticion për kthimin e Sfishtës në Ministri.

“Të bëhemi 100,000 shqiptarë kundër dorëheqjes së Nazit të Aurorës nga MKRS”, porosit peticioni që i është adresuar shqiptarëve.

“Dorëheqja e Nazit të Aurorës është goditje e rëndë për Kulturën, Rininë, Sportinë, Filozofinë dhe shqiptarizmin si tërësi. Kërkojmë nga Kryeministri, Ministria, Partitë, Populli që të bëjnë gjithçka është e mundur që Nazi dhe Aurora të rikthehen në poste, dhe jo vetëm! Të shkarkohen të gjithë ministrat, të bëhen reforma në qeveri dhe Nazi ta marrë në udhëheqje Ministrinë, që do të quhet “Ministria për Kulturë, Rini, Sport dhe Filozofi”. Siç ka thënë edhe Nazi, “PIKA, PIKA ËSHTË MBUSHUR KUPA””, thuhet në tekstin e peticionit. /Express/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...