Published On: 7 Janar, 2016

Shperthen Enrique: Nuk është ky futboll amerikan

Luis Enrique është shumë i pakënaqur me lojtarët e Espanyolit.

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique është i pakënaqur me ndërhyrjet e futbollistëve të Espanyolit, pas fitores 4:1 në Copa del Rey.

Espanyol ndeshjen e përfundoj me 2 futbollistë më pak, ndërsa Enrique tha se gjyqtarët janë aty për të treguar se ky është futboll dhe jo futboll amerikan.

“Limitet janë caktuar nga gjyqtarët. Ata janë në detyrë për të bërë të qartë se ky është futboll dhe jo futboll amerikan”, tha Enrique gjatë konferencës për media.

“Ndeshja kundër Espanyolit ishte shumë intesive dhe e tensionuar, por gjyqtarët janë ata që vendosin limitet”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...