Published On: 16 Tetor, 2016

Shpërthen Eneda Tarifa: Disa këngëtare mund të ishin aktore për filma porno

E ftuara e radhës në emisionin “Thumb” në Top Channel, në rubrikën e intervistës, ka qenë këngëtarja Eneda Tarifa. Prej dy javësh, Eneda nuk është më prezantuese e spektaklit të humorit “Portokalli”.

Këngëtarja ka rrëfyer për “Thumb” se tashmë po i përkushtohet më shumë muzikës. E pyetur nga dy gazetaret, Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu, nëse i vjen keq kur shikon që nuk ka një lloj filtri në botën e muzikës dhe në televizionet muzikore, Eneda është shprehur se nuk i vjen keq fare pasi ne e meritojmë këtë gjendje.

“Nuk kemi kritikë të mjaftueshme në art. Ne konsormohemi, kemi frikë të flasim, të shajmë. Edhe kur kritikohemi na vjen keq, edhe kur kritikojmë. Shqipëria është e vogël, këta njerëz i ke gjithandej dhe mund të të prishin punë se ne jemi hakmarrës. E gjitha kjo shkon në një vorbull që nuk e ndalon dot. Hierarkitë jashtë njihen të gjitha. Nëse thua shtëpi diskografike, nënkupton profesionistë. Aty brenda duhet t’i kesh të gjitha, moshën, talentin, bukurinë, pastaj lançohesh në art. Këtu, nëse të shkrepet të bëhesh këngëtare, bëhesh. Disa mund të ishin shumë mirë si aktore seksi apo sensuale. Njerëzve nuk u vë dot korniza, por duhet të ketë disa kritere artistike”,­ është shprehur këngëtarja./blitz.al

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Kure mashkulli s ka kulitete tjere qe mund ti tregoje botes dhe te krehohet me to ateher , do te krenohet duke treguar se si mbrome paska pi raki dhe qenka be tape.
  Kure nji femer nuk ka kualitete te cilat e bejne krenare para botes ateher ,ajo do te mburret duke i treguar pjeset lakuriqe te trupit te saje
  Si thote kengetarja E.Tarifa ,disa “kengetare ” do te kishin qene te mira dhe te kerkuara per filma porno…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...